Активісти з Дніпропетровщини вимагали звільнити голову Криничанської РДА (Фото)

Вчора громадські активісти, учасники АТО, члени родин загиблих Героїв АТО, депутати та волонтери з Криничанського району Дніпропетровської області, приїхали до Києва для того, щоб колективно передати звернення до Президента України з проханням звільнити голову Криничанської РДА Гапіча Олега Васильовича та розповісти про його корупційну діяльність.

Новость передает Подводка.ИНФО

 

Президенту України
(копія голові Дніпропетровської ОДА)

ЗВЕРНЕННЯ-ВИМОГА

Ми, активна патріотична громадськість Криничанського району Дніпропетровської області, звертаємось до вас, пане Президенте, із сподіваннями, що врешті решт нас буде почуто. Після Революції Гідності всі ми вірили, що в Україні відбудуться докорінні зміни, прийдуть нові люди, які будуватимуть сучасну європейську країну. Та, на жаль, зараз бачимо, що все далеко не так.

Можливо, так «пощастило» саме Криничанському району і в інших ситуація краща, але у нас з’являються підстави порівнювати чиновників режиму Януковича з нинішніми. І це порівняння не за найкращими показниками. Мова йде про нинішнього голову Криничанської РДА, Вашого представника Гапіча Олега Васильовича.

Ми втомилися терпіти зухвале свавілля, ганебне ставлення до учасників АТО та членів родин загиблих героїв, чисельні корупційні схеми, по факту яких проти посадових осіб Криничанської РДА вже порушені кримінальні справи, нехтування законами та Конституцією України.

Ми неодноразово зверталися до районної державної адміністрації, обласної державної адміністрації, до Вас особисто з приводу всіх порушень головою Криничанської РДА Гапічем О.В., на що не маємо жодної реакції окрім формальних відписок (копії листів додаються).

З 26 травня 2015 року Гапіч Олег Васильович перебуває на посаді голови Криничанської районної державної адміністрації. За цей час район, який очікував позитивних зрушень в господарському, економічному і культурному житті, так їх і не дочекався. Причини відсутності позитивної динаміки ми вбачаємо у відсутності бажання у О.В.Гапіча сумлінно виконувати свої посадові обов’язки.
Натомість ми бачимо у нього бажання вирішити питання особистого збагачення за рахунок державного бюджету, проведення сумнівних оборудок із землею у районі тощо, що підтверджується порушеними щодо нього кримінальними справами.

Зокрема, 19.01.2016 року порушено кримінальне провадження № 42016041160000005, за ч.2 ст. 366 КК України щодо незаконного перерахування бюджетних коштів Криничанською РДА у розмірі 502 693 грн. на розрахункові рахунки ТОВ «Афіна-центр» за нібито проведені ремонти у ряді шкіл Криничанського району.

31.03.2016 року порушено кримінальне провадження № 42016041160000039, за ч.2 ст. 364 КК України щодо незаконної передачі землі у розмірі 229,9 га, яка належить державі, ФГ «Агропартнер-2000».

12.05.2016 року порушено кримінальне провадження № 42016041160000048, за ч.2 ст. 364 КК України щодо безпідставного перерахування бюджетних коштів у сумі 246 400 грн., на розрахункові рахунки ТОВ «Греко» за непоставлене вугілля для двох шкіл Криничанського району (витяги з кримінальних проваджень додаються).

Ще одним штрихом до кримінального портрету О.В.Гапіча є приховування інформації про корупційну діяльність свого батька, щодо якого набули чинності вироки за вчинення корупційних діянь.

Істотно спотвореним у голови Криничанської РДА є і його моральне лице, зокрема, ставлення до сім’ї загиблого в АТО Артема Санжаровця, яка зіткнулася з відвертим хамством цього посадовця і небажанням виконувати покладені на нього обов’язки, щодо допомоги в ремонті житлового будинку. Врешті питання було вирішене, але тільки після звернення родичів загиблого до облдержадміністрації. Не менш показовим також є хамське ставлення О,В.Гапіча до батька 9-ти дітей, учасника АТО Сергія Перчака, коли на його звернення замість допомоги багатодітну сім’ю почали тероризувати різними інспекціями та перевірками (копія заяви додається).

Не менш показовим є і конфлікт з головою Криничанської районної організації ВГО «Товариство ветеранів АТО» Андрієм Архіпцевим, який неодноразово виявляв і публічно заявляв про зловживання владою і службовим становищем з боку голови РДА та його підлеглих. Дійшло навіть до погроз фізичною розправою щодо чого є відповідна заява в правоохоронні органи. Але ніхто за три місяці і палець об палець не вдарив, аби вжити відповідних заходів для захисту громадського діяча від свавілля чиновника. Причиною цього на нашу думку є тиск, який чиниться головою РДА Гапічем та його радником Олександром Коренем, колишнім керівником Криничанського РВ УМВС, на особовий склад правоохоронних органів.

Крім того мали місце випадки тиску на підписантів звернення на підтримку А.Архіпцева з боку підлеглих О.В.Гапіча з метою відкликання підписів (копії відповідних документів додаються).
Що стосується професійності голови Криничанської РДА, то тут теж багато питань. У той час, як зусиллями Президента України, Кабінету міністрів та Верховної ради в країні просувається процес децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад, голова Криничанської РДА всіляко вставляє палки у колеса цьому процесу, тиснучи на сільських та селищних голів з метою як найдальшого відтягування моменту створення ОТГ. Втім, всупереч позиції голови РДА все ж таки в районі розпочалося створення 3-х із 4-х ОТГ відповідно до Перспективного плану. Створенню 4 об’єднаної територіальної громади перешкоджає позиція голови РДА, який всіляко лобіює створення ОТГ із центром не в с.Гуляйполе, відповідно до Перспективного плану, а в с.Затишне (копіязвернення з підписами мешканців Гуляйпільської громади додається).

Не менш активний спротив голова Криничанської РДА чинить і намаганням мешканців Биківської сільської ради створити ОТГ із містом Вільногірськом, в якому мешканці Биківської громади отримують значну кількість послуг, в тому числі і в сфері охорони здоров’я, освіти.

Активна позиція голови Криничанської районної ради щодо створення ОТГ подається з боку керівника райдержадміністрації як намагання «розірвати» і ліквідувати Криничанський район.

Більше того через брак професіоналізму і компетентності, а також через бажання приховати свої сумнівні оборудки, О.В.Гапіч постійно намагається перетворити районну раду на ручний керований орган, не гребуючи при цьому ані допомогою «тітушок» для впливу на результати виборів голови районної ради, ані використанням фейкових повідомлень з промосковських сайтів з метою тиску на депутатський склад і голову районної ради Криничанського району. Апогеєм цього стала спроба 29 вересня 2016 року зняти з посади голову районної ради Н.С.Кобзар і посадити на її місце керовану і лояльну до голови РДА людину, при цьому діючи з брутальними порушеннями чинного законодавства. І тільки активна позиція громадськості і некорумпованої частини депутатського корпусу дозволила зірвати лицемірні наміри посадовця-злочинця (копія заяви-повідомлення про вчинення кримінального правопорушення додається).

Відповідно до п. 6 ст. 2 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» одним із основних завдань місцевих державних адміністрацій є «взаємодія з органами місцевого самоврядування», але цієї взаємодії ми не бачимо. А бачимо лише спроби узурпації влади на місцевому рівні. Тому, пане Президенте, просимо Вас підтримати нас в наших вимогах, дати оцінку діям і діяльності голови Криничанської райдержадміністрації О.В.Гапіча і звільнити його з посади голови РДА.

Шановний Петре Олексійовичу, зніміть цей зашморг корупції, хамства і кричущої некомпетеності з тіла Криничанського району!


comments powered by HyperComments

Подписаться на нас:

Мы в Вконтаке Мы в Твиттере Мы в Фейсбуке Мы в Google+ Наша RSS лента
Loading...