Росія розірвала угоду про нафтопродуктопроводи з Україною

Голова російського уряду Дмитро Медведєв підписав указ про припинення угоди з Україною щодо використання нафтопродуктопроводів.

Новость передает Подводка.ИНФО

Цю угоду підписали 1995 року. Вона мала врегулювати експлуатацію трубопроводів, які ще з радянських часів транспортували дизпальне й інші нафтопродукти до Східної Європи.

161013114539 Pipeline 640x360 Unian Nocredit

Згідно із документом, відрізками трубопроводів на території України мало управляти дочірнє підприємство АК «Транснефтепродукт». 100% її акцій якої внесені до статутного капіталу ПАТ «Транснефть».

У лютому 2016 року українські ділянки продали зареєстрованій у Швейцарії International Trading Partners AG. Згоду на продаж дали російська Федеральна антимонопольна служба і український Антимонопольний комітет.

Читайте также:  Жириновский заявил о возможности присоединения Донбасса

«У зв’язку із цим участь російської сторони в угоді є недоцільною», — заявили у російському уряді.

Як пояснив ВВС Україна директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, після розпаду Радянського Союзу українська ділянка мала невизначений правовий статус. Врегулювати її й мала та угода 1995 року.

За словами пана Омельченка, значення цього трубопроводу для України значно менше, ніж нафтопроводів «Дружба» чи «Придніпровських магістральних». До того ж, каже експерт, і з кінцевими бенефіціаріями швейцарської компанії не все зрозуміло.

Читайте также:  Президентские выборы в России заменят референдумом о доверии Путину — эксперты

Але він вважає, що припинення угоди варто сприймати не з точки зору економіки чи енергетики, а політики: «Це сигнал українській стороні, що Росія і надалі рішуче налаштована використовувати енергетичний тиск, бо формально цей трубопровід відносився до російської компанії «Транснефть».


comments powered by HyperComments

Подписаться на нас:

Мы в Вконтаке Мы в Твиттере Мы в Фейсбуке Мы в Google+ Наша RSS лента
Loading...